Góry idealne miejsce na wypoczynek nie tylko zimą.

Zawsze uważało się, że najlepiej w góry jechać late, jednak teraz są one równie atrakcyjne latem, jak nadmorskie miejscowości. Wybierz w Karpaczu Pensjonat ***Karkonoski SPA i odwiedź góry latem!

Piękne Karkonosze

Karkonosze to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Jest to pasmo górskie w Sudetach. Ich najwyższy szczyt to Śnieżka. Jest to jedna z większych atrakcji. Większość turystów będąc w Karkonoszach, obowiązkowo wspina się na szczyt, aby zobaczyć charakterystyczną budowlę obserwatorium meteorologicznego. Wygląda ona jak talerze. Przyroda Karkonoszy została uznana za wyjątkową i wartą chronienia dlatego została ona wcielona do światowej sieci rezerwatów biosfery Unesco. Dodatkowo utworzono karkonoski park narodowy po stronie Polskiej i Czeskiej. Tutejsze trasy turystyczne urzekają swym pięknem. Wędrując w tutejszych górach, można napotkać wiele schronisk. Po wyczerpującej wędrówce możesz zjeść tam coś pysznego, napić się, a nawet zostać na noc. Najbardziej znane schroniska to Samotnia. Jest to jedno z najstarszych schronisk w polsce. Zlokalizowane jest w Kotle Małego Stawu.

Wybierz w Karpaczu pensjonaty

Karpacz ma do zaoferowania, bardzo wiele różnych miejsc noclegowych. Nowoczesne hotele, luksusowe apartamenty, tanie pokoje i kwatery, domki. Według nas najlepsze są jednak pensjonaty. Przytulne, doskonale wyposażone lepiej pasują do klimatu górskich miejscowości. Wiele z nich przygotowuje dla gości dodatkowe atrakcje jak na przykład ognisko. Polecamy szczególnie pensjonat „Karkonoski SPA”. Jest on bardzo dobrze przystosowany dla rodzin. Jeżeli wybierasz się tu z niemowlaczkiem, możesz poprosić o pakiet bobas, w którego skład wchodzi baby phone, wanienka, nocnik i inne rzeczy przydatne przy maluszku.

Atrakcje w Karkonoszach

Karkonosze oferują tak dużo atrakcji, że ciężko wymienić wszystkie. Podczas pobytu w tej malowniczej okolicy wybierz się do świątyni „Wang”. Przejedź się saneczkami na całorocznym torze. Tę atrakcję uwielbiają zwłaszcza dzieci. Odwiedź zamek Chojnik w Sobieszowie i posłuchaj legendy o księżniczce Kunegundzie. Zwiedź sztolnie w Kowarach i poznaj historię tego niesamowitego miejsca. To tylko niewielka

Dodano: 2022-05-25 15:25:00