Na andrzejki nad morzem Pogorzelica nada się wprost wyśmienicie

Tradycje związane z andrzejkami wręcz wymagają tego, żeby na wieczór z 29 na 30 listopada - czy też praktyczniej w maksymalnie zbliżony do tego terminu weekend - trochę sobie powróżyć, a nade wszystko dobrze się bawić. Gdyby tak jeszcze dało się przy tej okazji nieco odpocząć, byłoby wprost wspaniale. Jest nawet dobry sposób na uzyskanie takiego efektu synergii: wystarczy wyskoczyć na tych parę dni do porządnego kurortu turystycznego, choćby i nad polskim morzem. Na przykład takiego jak Pogorzelica na zachodniopomorskim Wybrzeżu Rewalskim.

Wypoczynek w prawdziwie cudownych okolicznościach przyrody, połączony z szeroką gamą przyjemności płynących z andrzejkowych imprez i innych “szaleństw”, z pewnością kryje w sobie olbrzymi potencjał. Zwłaszcza nad morzem, gdzie pomimo niechybnego rozpoczęcia sezonu grzewczego w listopadzie i wciąż niestety powszechnego palenia śmieciami, przyjezdni wciąż mogą liczyć na czyste, rześkie powietrze - czego nie zawsze można powiedzieć o miejscowościach z innych regionów Polski. Ba, można z dużym prawdopodobieństwem założyć że dla wielu gości andrzejki w Pogorzelicy będą przede wszystkim czystym relaksem, okolicznościowe zabawy to już “jedynie” miły akcent. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, iż rzadko kiedy takie andrzejkowe party oferują coś prawdziwie oryginalnego… chyba, że organizator/gospodarz to prawdziwy pasjonat tradycji ludowych i historii regionu - barwny folklor to zawsze dobra inspiracja.

Muzyka, tańce, lanie wosku oraz inne wróżby zapewnią rozrywkę na jeden listopadowy (bądź grudniowy) wieczór. A jak zagospodarować pozostałą część turnusu, skoro przyjeżdżając do Pogorzelicy w takim terminie nie ma co zbytnio liczyć na pokaźną część atrakcji miejscowości i jej najbliższych okolic? Odpowiedź jest bardzo prosta - oddać się w pełni czystemu, niczym nieskrępowanemu relaksowi. Przy okazji andrzejek nad morzem będzie ku temu sporo naprawdę interesujących możliwości. Rzecz jasna pierwsze, co przychodzi na myśl, to plaża. Wprawdzie nie ma mowy o opalaniu się czy kąpaniu w Bałtyku, ale to najlepsze miejsce do czerpania ze zdrowotnych dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. O realnie zwiększonych szansach wypatrzenia w piasku kawałków bursztynu po jesiennych sztormach już nie wspominając.

W kontekście zdrowotno-klimatycznym warto jeszcze wspomnieć o dogodnych warunkach do uprawiania sportu. Na pewno nikomu nie zaszkodzi, jeśli na andrzejkach porusza się nieco więcej niż na co dzień. Bieganie po plaży albo przybrzeżnym lesie, konne wycieczki po niezwykle malowniczych terenach, rekreacyjna jazda na rowerze… wreszcie wizyta w aquaparku jako namiastka wodnych szaleństw w morzu. Odwiedzających Pogorzelicę na listopad niewątpliwie mocno kusić będą miejscowe SPA & Wellness. W końcu najlepsze nawet jacuzzi nie może się równać z zestawem profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, pielęgnacyjnych, kosmetycznych etc. Bo kto powiedział, że fachowa odnowa biologiczna jest tylko dla cierpiących na różne dolegliwości seniorów?

Jak widać po powyższej wyliczance, z Pogorzelicą również długo po zakończeniu sezonu wakacyjnego wiąże się sporo atrakcyjnych możliwości. Andrzejki to doskonała okazja, żeby się o tym przekonać na własnej skórze. Przy okazji przeszukiwania najlepszych ofert na listopad, warto poszukać okolicznościowych pakietów specjalnych. Takie propozycje obiektów wypoczynkowych znad morza uwzględniają nie tylko stosunkowo tanie noclegi, zwykle zawiera się w nich również andrzejkowa zabawa dla gości.

Dodano: 2017-11-27 14:57:00

Komentarze (3)
Anonim
28.11.2017 08:05

Bo zamiast zgodnie z popularnym przysłowiem rzucać wszystko i wyjeżdżać w Bieszczady, do wyciszenia się i nabrania pewnego dystansu do świata wystarczy kilkudniowy pobyt nad morzem. Poza sezonem, kiedy praktycznie nikogo nie ma na plażach, a wkoło tylko szum fal i lasu... Dokładnie tak, jak to powinno być na andrzejkach w Pogorzelicy. Może z wyłączeniem miejscowego ośrodka SPA, tam spodziewałbym się sporej frekwencji niezależnie od pory roku i pogody.

Anonim
9.10.2020 15:08

Ostatnim razem na Andrzejki z wosku wyszło mi coś jak morze. Kto wie, może w tym roku czekaja mnie Andrzejki nad morzem :D

Anonim
5.02.2021 10:17

Jesienią nad morzem jest równie pięknie! Czasami wolę taki wypoczynek, niż w górach.

Dodaj komentarz