Pilnie potrzebujesz relaksu? Wybierz się na andrzejki do Bogaczewa na Mazurach!

Chroniczny brak wolnego czasu i bezustanne zabieganie niejednego już rozłożyły na łopatki, a w skrajnych przypadkach nawet wpędziły do grobu. Dlatego każdą nadarzającą się sposobność do wypoczynku warto wykorzystywać. A jeśli można się przy tym nieco rozerwać - jak choćby na andrzejkach - to jeszcze lepiej. Akurat na Mazury warto pojechać o każdej porze roku, a malownicze jeziora są tylko jedną z przyczyn. Wśród godnych polecenia kurortów na listopadowo-grudniowy termin znajduje się też małe Bogaczewo.

To niezwykle kameralna miejscowość nad jeziorem, wprost idealna na spokojny weekend we wprost cudownych okolicznościach przyrody. Zaciszną atmosferę mogą “zakłócić” co najwyżej huczne zabawy andrzejkowe - tyle że przecież będzie to (przynajmniej dla większości) jak najbardziej pożądany punkt programu pobytu pod koniec listopada. Andrzejki w Bogaczewie stwarzają bardzo korzystne warunki zarówno do czystego relaksu na Mazurach, jak też oddaniu się paru mniej bądź bardziej wyszukanym rozrywkom. Nie jest to może centrum życia towarzyskiego, ale niewątpliwie będzie okazja wstąpić na jakąś imprezę. Choćby i organizowaną przez obiekt noclegowy dla tych gości, którzy zdecydowali się wykupić andrzejkowy pakiet specjalny.

Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że takie okolicznościowe zabawy będą odbywać się w weekend. Niezależnie od tego, kiedy wypada 29 listopada, czyli ludowe święto na wigilię św. Andrzeja. Dzięki temu na przyjazd do Bogaczewa może skusić się więcej osób, niż gdyby andrzejki urządzano w środku tygodnia. Kolejną zachętą do wróżenia i tańczenia w mazurskim stylu będzie bogactwo lokalnego folkloru. Za sprawą ludowych zwyczajów goście mogą spodziewać się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich o wiele więcej niż oklepanego już w sumie ze wszystkich stron lania wosku i patrzenia na cień uzyskanego kształtu.

Rozmaite hulanki i szaleństwa z okazji andrzejek to jedno. Lecz nie wolno zapominać, iż Bogaczewo ma cały tabun interesujących atrakcji turystycznych. Wprawdzie w listopadzie zazwyczaj panują trudne warunki do żeglowania po jeziorach - dla początkujących zdecydowanie zbyt trudne - ale to jeszcze nie powód, żeby całkowicie rezygnować z podziwiania fantastycznych krajobrazów na Mazurach. Ośrodki jazdy konnej oferują niezapomniane wycieczki w siodle po malowniczych terenach, jest też niezła sieć szlaków pieszych oraz tras rowerowych. Poza tym można sobie urządzić parę krajoznawczych wypraw po okolicy: krzyżackie zamki, przyrodnicze placówki Polskiej Akademii Nauk, ufortyfikowane kwatery niemieckiego dowództwa z czasów II Wojny Światowej… jest co oglądać.

Choć andrzejki w branży turystycznej to tylko jeden weekend, to akurat na Mazurach każdy, nawet parodniowy turnus gwarantuje ogromne możliwości wypoczynku. Listopad (ewentualnie pierwsze dni grudnia) w Bogaczewie równie dobrze może być oazą spokoju - z rozrywkowym akcentem w postaci andrzejkowej zabawy - co znakomitą bazą wypadową do paru ciekawych wycieczek. Kto chętnie by się na takie coś pisał, szukanie taniego noclegu i rezerwowanie komfortowego pobytu lepiej niech zacznie już teraz.

Dodano: 2017-11-23 08:14:00

Komentarze (1)
Anonim
23.11.2017 11:06

Z Bogaczewem może być drobny problem - jak na standardy mazurskiej branży turystycznej to mała, niewiele znacząca wioseczka nad jeziorem, o której najpewniej mało kto słyszał. Dlatego poza głównym sezonem (czyli w późnolistopadowe andrzejki właśnie) skromne ośrodki wypoczynkowe niekoniecznie będą działać. Chociaż z drugiej strony - osób szukających "odciętych od świata" zakątków na parę weekendowych dni do spokojnego relaksu.

Dodaj komentarz