Tradycyjna Polska Kuchnia - Gościniec u Mai w Szklarskiej Porębie

Lokalne jedzenie jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze kierunku podróży, takie samo zdanie ma ponad 72% Polaków. Ostatnie dekady przyniosły znaczące zmiany w kwestii zainteresowania dobrą kuchnią zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Coraz częściej wychodzimy na obiad do restauracji a najbardziej cenimy tradycyjne dania kuchni polskiej. Nasza kuchnia jest bardzo charakterystyczna, dużo potraw mięsnych oraz dań na bazie zbóż i mąki oraz wszelkiego rodzaju kiszonek. Lubimy dobrze doprawione dania, często słone, kwaśne o intensywnym smaku. Polska kuchnia to jak wiadomo potrawy charakterystyczne dla danego regionu, najbardziej znane i lubiane są dania kuchni śląskiej. Jednym z ciekawych miejsc na gastronomicznej mapie Polski jest Restauracja Gościniec u Mai znajdująca się w Szklarskiej Porębie, która powstała z pasji jego założycielki i serwuje dania kuchni regionalnej. 

Gościniec u Mai to wyjątkowe miejsce, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jest to biznes rodzinny, prowadzony przez Panią Maję i jej męża. Oboje dbają o miłą, swobodną atmosferę – Gościniec u Mai jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Gościniec u Mai to przede wszystkim przepyszna, domowa kuchnia. Dumą właścicieli są przygotowywane przez nich dania – tradycyjne, polskie, bazujące na świeżych składnikach, zawierające elementy kuchni czeskiej.

Restauracja sprzyja odpoczynkowi z dala od miejskiego zgiełku. Swoich gości zapraszają do zrelaksowania się na mini plaży, gdzie nad stawem, w otoczeniu zieleni można delektować się przysmakami serwowanymi przez tradycyjną kuchnię. W okresie zimowym, po całym dniu na mrozie, także zachęcamy do odwiedzenia Gościńca u Mai –  możecie ogrzać się przy kominku delektując się grzanym winem. Restauracja ta mieści się w Szklarskiej Porębie - miasteczku, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Gościniec u Mai położony jest w jednej z najpiękniejszych części Szklarskiej Poręby, jaką jest Dolina Szczęścia. Otoczone zielenią miejsce sprzyja odpoczynkowi z dala od zgiełku miasta.

Galeria
Dodano: 2021-08-18 11:41:00

Komentarze (1)
Anonim
25.08.2021 08:54

Wygląda super, koniecznie musze sie tam wybrac!

Dodaj komentarz