Lądowisko Jastarnia

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Rowery, nordic-walking, żeglarstwo, pływanie siatkówka plażowa… do zestawu typowych aktywności turystycznych nad morzem należałoby dopisać jeszcze loty widokowe nad przepięknym helskim wybrzeżem oraz skoki ze spadochronem - najlepiej z lądowaniem na plaży.

Z Jastarni startują regularnie dwa typy samolotów, przystosowane do przewozu pasażerów. Antonow An-2 zabiera na pokład do 12 żądnych wrażeń turystów. Natomiast PZL 104 Wilga ma miejsca dla 3 takich osób. Kto chciałby jeszcze bardziej poczuć się jak ptak, może z wysokiego pułapu wyskoczyć ze spadochronem - w tandemie z instruktorem, co nie wymaga ani szkolenia, ani przedstawiania zaświadczeń lekarskich.

Mimo to wszystko, używanie nazwy lotniska byłoby nadal sporą pomyłką - dla startujących i lądujących w Jastarni samolotów przygotowano trawiasty pas o długości ok. 700 metrów i szerokości od 20 do 40 metrów. Przy czym część miejsca przeznaczone jest dla stojących na postoju maszyn.

Lądowiskiem w Jastarni od 1993 r. zarządza warszawska firma General Aviation Services. Gdyby ktoś przypadkiem posiadał własną maszynę - może również tutaj spokojnie wylądować. A zaraz po tym oczywiście uiścić stosowną opłatę. Częstotliwość radiowa - 125.550 MHz.

Mini przewodnik

Niektóre samoloty nie potrzebują wiele, by w pełni bezpiecznie wystartować i wylądować - a to świetna wiadomość dla miłośników lotów widokowych i skoków ze spadochronem. Lądowisko dla powietrznych maszyn w Jastarni to wyrównany pas trawy o długości 700 m i szerokości 20-40 m. Tyle w zupełności wystarczy np. Antonowi An-2 czy PZL 104 Wildze, które tu operują.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja